Billboardy

Billboardy

Billboardy to rodzaj wielkoformatowej reklamy zewnętrznej, najczęściej w formie plakatu czy banneru. Można spotkać je na budynkach w centrum miasta, przy drogach wylotowych, na ogrodzeniach i specjalnych słupach. Ze względu na swoje rozmiary billboard trafia do znacznie szerszego grona odbiorców, czyli potencjalnych klientów. W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno druk billboardów jak również przygotowanie odpowiedniego projektu, zgodnie z wytycznymi zamawiającego, przy jednoczesnej dbałości o wszystkie kwestie techniczne czy funkcjonalność.

Druk billboardów wykonujemy na  papierze blue back side czyli specjalnym materiale posiadającym podkład izolujący po stronie podłoża. Taki papier doskonale zabezpiecza wydruk przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, chroni grafikę przed promieniami UV i blaknięciem a przy tym sprawia, że poprzednie warstwy i naklejone wcześniej reklamy nie prześwitują.

Billboardy można drukować w różnych formatach, najczęściej są to wymiary europejskie: 5,04 x 2,38 m, 4 x 3 m, jak również 6 x 3 m, 12 x 3 m a nawet 12 x 4 m. W metropoliach pojawiają się także tzw. megabordy o większych, nietypowych rozmiarach.

Według wyliczeń, billboard ustawiony w ruchliwym miejscu w ciągu jednej doby może dotrzeć nawet do 15 tysięcy osób! Aby jednak taka reklama wielkoformatowa przynosiła efekt nie wystarczy wydrukować jej w największym rozmiarze – liczy się jeszcze odpowiedni projekt. Zwłaszcza, że przeciętny czas jaki poświęcamy na spoglądnięcie na billboard to tylko 3 sekundy.

Co więcej, ponad 80% ankietowanych po jakimś czasie w ogóle nie pamięta, co przedstawiała dana reklama. Należy zatem opracować taki projekt billboardu, który nie tylko przyciągnie uwagę, ale i zapadnie w pamięć, a także będzie przekazywał czytelny i jasny komunikat, odpowiednio dopasowanych do celów jakie zamierzamy osiągnąć decydując się na taką reklamę wielkoformatową.

Wybierając reklamę wielkoformatową w naszej drukarni, macie Państwo gwarancję nie tylko najwyższej jakości wydruku, ale również ciekawego projektu, który na pewno przykuje uwagę odbiorcy Zapraszamy do kontaktu. Przygotowujemy projekty billboardy zgodne z wytycznymi klientów, można mieć pewność, że spełnimy Państwa oczekiwania.