Druk recept

Druk recept dla lekarzy posiadających umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia

Druk recept

Oprócz standardowych produktów jak plakaty, zaproszenia, kalendarze czy ulotki reklamowe nasza drukarnia wykonuje także druki recept dla lekarzy posiadających umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Ponieważ jesteśmy drukarnią niskonakładową, realizujemy nawet niewielkie zamówienia, chociaż najbardziej opłacalny jest wydruk recept w ilości hurtowej. Standardowy czas wykonania zlecenia to ok. 24 godziny. Jednocześnie przypominamy, że aby zamówić u nas usługę drukowania recept konieczne jest posiadanie umowy z NFZ, na podstawie której zostają przydzielone zakresy numeryczne recept.

Można je uzyskać udając się osobiście do odpowiedniego oddziału NFZ-u lub drogą elektroniczną, po uprzednim zarejestrowaniu się i złożeniu wniosku. Pliki, które mamy wydrukować powinny być dostarczone w odpowiednim formacie, umożliwiającym ich odczytanie. Najczęściej NFZ udostępnia wzory recept w formatach XML, XMZ, a większe pliki spakowane do formatu ZIP.

Istnieje możliwość personalizacji nagłówka lub druku recept bez dodatkowych opisów. Należy jednak pamiętać, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie recept lekarskich z 2012 r. ustalony jest ogólny wzór recepty, którego należy się trzymać.

Ponadto:

„Wymiary recept, o których mowa w ust. 1, nie mogą być mniejsze niż 200 mm długości i 90 mm szerokości. Recepty na leki posiadające kategorię dostępności „Rpw” są wystawiane na druku w kolorze białym.” „Recepta, na której przepisano wyłącznie leki niepodlegające refundacji posiadające kategorię dostępności „Rp”, nie musi odpowiadać wzorowi określonemu w załączniku nr 6 do rozporządzenia.”

Tani Druk Recept

– druki recept
– recepty z nagłówkiem
– różne wzory recept
– recepty bez dodatkowych opisów
– ogólny wzór recepty.