Fototapety

Drukowane Fototapety – Naklejane i Pod Szkło

Fototapety, czyli wielkoformatowe obrazy naklejane na ścianę, znów stały się popularne. Coraz więcej osób właśnie za pomocą fototapety aranżuje wnętrza, gdyż jest to oryginalny i tani sposób na odświeżenie mieszkania. Duży wybór wzorów, zdjęć i grafik sprawia, że można je dopasować do każdego wnętrza. Do najpopularniejszych motywów, najchętniej wybieranych przez klientów, należą fototapety przedstawiające pejzaże, widoki, miasta, jak również owoce czy wzory abstrakcyjne. Odpowiednio przygotowana fototapeta może nie tylko odmienić wnętrze, ale sprawić, że będzie wyglądało na przestronniejsze.

Fototapety Drukarnia

Fototapety Drukarnia Tapety Samoprzylepne i Naklejane

Proponujemy Państwu fototapety ścienne – flizelinowe oraz lateksowe jak również fototapety pod szkło i fototapety samoprzylepne. Każdy z tych produktów jest przeznaczony na nieco inny rodzaj powierzchni, a do ich klejenia stosuje się inne kleje. Przed wyborem konkretnego materiału należy więc się dobrze zastanowić, wziąć pod uwagę nie tylko efekt wizualny, ale również odporność danego materiału na rozdarcia, uszkodzenia czy wilgoć.

Fototapeta flizelinowa inaczej także fototapeta na flizelinie jest przyklejana podobnie jak fototapeta ścienna, ale znacznie łatwiej. Różnica polega na tym, że flizelinowy podkład może maskować nierówności ścian, mniej widoczne są też łączenia pasów pomiędzy zdjęciami. Ten rodzaj fototapety jest wodoodporny, co z kolei wpływa na trwałość i jakość naklejanego na ścianę obrazu.

Fototapeta lateksowa to jak sama nazwa wskazuje, tapeta wzmocniona dodatkową warstwą lateksu, dzięki czemu jest nie tylko łatwiejsza w naklejaniu na ścianę, ale także znacznie bardziej wytrzymała.

Fototapeta samoprzylepna to z kolei produkt przeznaczony na duże, ale gładkie powierzchnie, nie tylko ścian, ale także mebli czy drzwi. Mogą występować w wersji matowej lub błyszczącej. Fototapeta samoprzylepna matowa nie dobija światła, a więc uniemożliwia powstawanie świetlnych refleksów. Z kolei samoprzylepna fototapeta błyszcząca ma nieco bardziej głębokie i nasycone kolory, ale odbijając światło tworzy refleksy.

Idealnym elementem dekoracyjnym mogą być również fototapety pod szkło, które doskonale sprawdzają się zwłaszcza w kuchni i łazience. Ze względu na sposób wykonania jak również przeznaczenie, fototapety pod szkło są odporne na zabrudzenia i czyści się je niezwykle łatwo.

To, na który rodzaj się zdecydujemy zależy tylko od nas. Każda z nich ma swoje zalety i doskonale się prezentuje, dlatego wybór na pewno nie jest łatwy. Istnieje możliwość wydrukowania fototapety z gotowego wzoru jak i ze zdjęć nadesłanych przez klienta.

 

Fototapety

Fototapety

Nasze przykładowe realizacje fototapet:

Drukarnia Fototapet

Internetowa Drukarnia Fototapet Online

.

Fototapety Rzeszów

Fototapety Rzeszów

.