Naklejki Ścienne

Naklejki Ścienne

Naklejki ścienne to kolejny pomysł na szybką i tanią odmianę wnętrza. Można je naklejać niemal w dowolnym pomieszczeniu (salon, sypialnia, pokój dziecięcy, przedpokój, kuchnia, a nawet biuro), na ścianach jak również na meblach, szybach czy lustrach, dzięki czemu zyskamy niecodzienną przestrzeń. Duży wybór wzorów i kolorów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Obecnie dużą popularnością cieszą się motywy roślinne, kwiatowe i zwierzęce. Przyklejenie takiej naklejki ściennej nie wymaga żadnych dodatkowych materiałów, nie zajmuje też dużo czasu, dzięki czemu już w kilka chwil możemy zyskać całkiem inna przestrzeń.

Klient zamawiający u nas naklejki na ścianę, może skorzystać nie tylko z gotowych wzorów, ale również zamówić indywidualny projekt graficzny, dopasowany do swoich potrzeb. Bez względu na to, którą opcję wybierze – może liczyć na produkt wysokiej jakości i doskonały efekt końcowy. Udekorowane w ten sposób mieszkanie z pewnością będzie się doskonale prezentowało.

Naklejki ścienne produkowane są najczęściej z filii PCW, oznaczającej polichlorek winylu. Mogą być wykończone na dwa sposoby – matowy i błyszczący. Jedna z ich części pokrywana jest dodatkowo warstwą kleju, dzięki któremu taką dekorację bez problemu można odkleić od podłoża bez pozostawiania jakichkolwiek śladów.

Proces aplikacji naklejek czy to na ścianie czy na innym podłożu jest niezwykle prosty. Należy jednak zadbać, aby dana powierzchnia, zwłaszcza jeśli jest to ściana, była odpowiednio wcześniej przygotowana. Przede wszystkim dekoracji nie można przyklejać do popękanego tynku czy łuszczącej farby. Jeśli mamy do czynienia z taką powierzchnią należy ją oczyścić, zwłaszcza z luźnych elementów. Powierzchnia musi też być czysta, przede wszystkim niezakurzona. Niekiedy do oczyszczenia danej powierzchni konieczne jest nawet jej chemiczne odtłuszczenie. Na świeżo pomalowanych powierzchniach można aplikować naklejki dopiero po odczekaniu ok. 14 dni.

Warto pamiętać, że naklejka to element służący dekoracji mieszkania, ściany czy pokoju, a nie element maskujący. Dlatego też należy się dobrze zastanowić, gdzie ją umieścimy, aby odpowiednio wkomponowała się w wystrój wnętrza. Takie naklejki ścienne to doskonały sposób na odświeżenie pomieszczenia niewielkim kosztem.