Zaproszenia ślubne – aktualne trendy

O czym pamiętać, wybierając zaproszenia na ślub

Wraz z nadejściem wiosny ruszył także sezon ślubny. Wiele par już dawno zadecydowało, jak ma wyglądać ten wyjątkowy dzień w życiu, inni jeszcze zwlekają z podjęciem decyzji, zwłaszcza w kwestiach wydawałoby się – mniej pilnych – jak zaproszenia ślubne, czy kwiaty. Tymczasem zaproszenie ślubne to początek pewnej historii, którą tworzycie już wspólnie i dzielicie się z zaproszonymi gośćmi. Dlatego warto postarać się, by były one wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju.

Kupowanie gotowych zaproszeń w sklepach papierniczych już dawno odeszło w niepamięć, wraz z motywami obrączek i gołąbków. Obecnie możemy zamawiać personalizowane zaproszenia ślubne, których wygląd będzie współgrał z wystrojem sali, kolorem kwiatów, czy sukniami druhen – wedle naszych upodobań.

 

Co ciekawe, tak jak zmienia się moda ślubna, tak również zmieniają się trendy dotyczące zaproszeń na ślub. Każdego roku widzimy zmiany dominujących kolorów i samego stylu zaproszenia. W ostatnim czasie, zdecydowanie najpopularniejsze stały się zaproszenia ślubne w stylu rustykalnym, retro, orientalnym, a także akwarele.

 

Co do samych kolorów – zdecydowanie najpopularniejsze od kilku sezonów są barwy pastelowe – pudrowy róż, nude, lila, łososiowy, pąsowy. Jednak od tego roku, modne są również złoto i srebro, jednak w minimalistycznym wydaniu i nie wspólnie. Najczęściej wybiera się kolor dominujący z domieszką złota lub srebra, które nadadzą klasy i niezwykłej elegancji naszym zaproszeniom.

 

zaproszenia ślubne

Jakie zaproszenie wybrać

 

Kiedy już nastąpi ten moment, że musimy zdecydować się na zaproszenie – okazuje się, że jego wybór nie jest wcale taki łatwy, gdyż możliwości jest mnóstwo a ogranicza nas w zasadzie tylko wyobraźnia. Jeśli chwilę się zastanowimy, odkryjemy, że zaproszenia wcale nie muszą być prostokątne, ani tym bardziej posiadać utartych, a w zasadzie już nieco przestarzałych symboli – obrączek i gołąbków. Możemy bawić się kształtami i kolorami, umieścić na nich zdjęcie narzeczonych czy nawet śmieszne grafiki – dosłownie wszystko, co tylko zapragną młodzi i będzie wyrażało ich.

Warto bowiem pamiętać, że zaproszenia na ślub powinny podobać się przede wszystkim narzeczonym, bo to ich dzień, który już nigdy się nie powtórzy, a trafić w gust wszystkich gości i tak będzie trudno.

Szukasz zaproszeń na ślub, które będą wyjątkowe? Zapraszamy do kontaktu! Przygotujemy projekt i wydrukujemy zaproszenia ślubne, które na pewną zachwycą nie tylko Młodą Parę, ale i gości. W celu omówienia szczegółów – zapraszamy do kontaktu!

W naszej ofercie znajdziesz również:

– zaproszenia na I Komunię św.,

– wizytówki,

– ulotki,

– plakaty,

– canvasy

– fotoalbumy.