Druk książek od 1 sztuki

Niskonakładowy druk książek od 1 sztuki

Jeżeli jesteś debiutującym autorem, który chce wydać książkę w papierowej wersji to cyfrowy druk książek w wersji self-publishingu może być dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Usuwa jeden z głównych problemów, którzy stoi przed każdym pisarzem lub poetą – konieczność druku dużego nakładu w wysokiej (bo spowodowanej potężnym nakładem) cenie i mało komfortowego przechowywania go np. w wynajętym magazynie. Cyfrowy druk książek umożliwia druk nawet jednej sztuki książki w kwocie, która nie powinna zrujnować niczyjego budżetu. Na czym polega i kto może skorzystać z opcji druku książki od 1 sztuki?

Technologia druku książek od 1 egzemplarza

Na początku zajmijmy się rozróżnieniem druku cyfrowego (zwanego czasem i dziełowym) oraz druku offsetowego (wielkonakładowego). W wypadku tego drugiego książkę drukuje się przy użyciu wielkich rolek papieru oraz odpowiednich, przygotowanych dla każdej publikacji osobno, matryc. Dzięki temu w książkach, w których nakłady idą w dziesiątki tysięcy egzemplarzy drukarnia offsetowa jest w stanie osiągnąć świetne ceny w przeliczeniu na sztukę książki.

Druk offsetowy jest jednak całkowicie nieprzydatny w momencie druku niższych nakładów, które mają jednak szereg zastosowań – można za ich pomocą zbadać rynek, postawić na druk książek personalizowanych lub po prostu drukować w partiach, które będą stale finansowały kolejne.

Cyfrowy druk książek od 1 egzemplarza polecany jest więc nie tylko debiutantom, ale i autorom, którzy wydawali już swoje dzieła.

Czy każdy może skorzystać z druku książki od jednej sztuki?


ZADZWOŃ LUB NAPISZ


Jak najbardziej. Sporym plusem korzystania z cyfrowego druku książek jest większa dostępność cenowa dla każdego – nie musisz inwestować od razu w wielotysięczny nakład. Wystarczy, że zamówisz 200-300 książek, które możesz dystrybuować odpowiednio wcześniej i przygotować opcję przedsprzedaży. Możliwy jest również  niskonakładowy druk książek już od 1 sztuki. 

Cyfrowy druk książek może być dla Ciebie świetnym rozwiązaniem. Nie czekaj i poznaj ofertę przygotowaną specjalnie dla Ciebie! Skontaktuj się z drukarnią cyfrową Spidruk.

druk książek od 1 sztuki