Druk Cyfrowy Rzeszów

Na czym polega druk cyfrowy?
Druk cyfrowy to technologia przeznaczona do niskonakładowych i nietypowych produktów.  Ponieważ materiały do wydruku dostarczane są do urządzenia w postaci danych komputerowych, bez pośrednich nośników, można nie tylko obniżyć koszty realizacji, ale również oszczędzić czas. Co więcej, technologia cyfrowa eliminuje czasochłonne kalibrowanie maszyn czy naświetlanie klisz. Dzięki temu możliwy jest nie tylko szybki wydruk, ale również wprowadzanie zmian bezpośrednio przed wydrukiem.

Techniki druku cyfrowego

Do najpopularniejszych metod wydruku cyfrowego należy elektrofotografia, przypominająca sposób pracy laserowej drukarki, choć oczywiście przewyższa ją jakością oraz szybkością wydruku. W metodzie elektrofotograficznej komputer steruje laserową wiązką, naświetlając naładowany elektrostatycznie fotoreceptor. Utworzony w ten sposób obraz na cylindrze wywoływany jest specjalnym proszkiem, a następnie przenoszony na podłoże i wtapiany w nie za pomocą wysokiej temperatury.
Dla wydruków wielkoformatowych stosowana jest metoda solwentowa polegająca na druku barwnikami na bazie rozpuszczalników organicznych. Technika to umożliwia tworzenie materiałów odpornych na warunki atmosferyczne i doskonale nadaje się do tworzenia wszelkiego rodzaju reklam zewnętrznych jak plakaty, tablice, szyldy czy billboardy.

Zalety druku cyfrowego

Najważniejszą zaletą druku cyfrowego jest możliwość tworzenia  produktów w niskich nakładach (tzw. druk niskonakładowy). Nie zawsze potrzebujemy kilkuset czy kilku tysięcy plakatów czy ulotek, nie chcemy też płacić za materiały, których na pewno nie wykorzystamy w takiej ilości. W tej sytuacji drukarnia cyfrowa to najlepsze rozwiązanie, ponieważ umożliwia wydruk nawet jednej sztuki produktu.

Kolejnym atutem tego rodzaju techniki wydruku jest niewątpliwie jej szybkość oraz możliwość wprowadzania zmian tuż przed rozpoczęciem drukowania. W ten sposób można personalizować nasze projekty i dopasowywać je do potrzeb klienta oraz nanosić niezbędne poprawki. Nie trzeba tworzyć tzw. wydruków próbnych, co obniża koszty całej produkcji i znacznie ją przyspiesza.

Dzięki możliwości archiwizowania projektów, nie ma problemu z ich ponownym wydrukiem i zmianą tylko niektórych elementów np. fragmentu tekstu czy grafiki. Obróbka obrazu pozwala na jego dowolne skalowanie czy zarządzanie kolorami, można także używać różnych rodzajów papieru –  kredowego, satynowego, matowego, błyszczącego, jak również folii.

Chociaż powszechnie uważa się, że wydruk cyfrowy jest wykonywany tylko na papierach o niewielkich rozmiarach, możliwe jest stosowanie także niestandardowych formatów zwłaszcza w wydrukach  solwentowych.

Drukarnia Cyfrowa Rzeszów – Nasza Oferta:

Spidruk to cyfrowa drukarnia niskonakładowa o ponad dwudziestoletniej tradycji. Zebrane przez te lata doświadczenie owocuje ciągłą dbałością o jakość wydruku oraz terminową realizację zamówień. Dokładamy wszelkich starań, aby tworzone przez nas projekty cechowały się oryginalnością i doskonałym odwzorowaniem kolorów. Do wydruku używamy najlepszych urządzeń m.in. Bizhub Konica Minolta, wyposażonych w wysokiej jakości tonery polimeryzowane, zapewniających  dokładne pokrycie papieru, a tym samym najlepszą jakość wydruku.

W ofercie naszej drukarni znajdziecie Państwo m.in.
plakaty,
nadruk na kopertach,
wizytówki,
– zakładki do książek,
ulotki,
– broszury,
– materiały szkoleniowe,
– materiały konferencyjne,
– prezentacje,
– instrukcje,
– książki,
– publikacje,
– dyplomy,
– certyfikaty,
– prace dyplomowe,
zaproszenia,
– naklejki.

Wszystkich zainteresowanych współpracą zapraszamy do kontaktu. Jeżeli interesuje Cię druk cyfrowy Rzeszów to tylko w Spidruku!