Gdzie wydrukować swoją książkę?

gdzie wydrukować własną książkę

Istnieje spore prawdopodobieństwo, że chcesz wydać własną książkę.

Może niekoniecznie w dużym nakładzie. Może nie chcesz angażować masy czasu i środków. Możesz chcieć wydrukować książkę wyłącznie dla najbliższych. Masz do tego pełne prawo i to jest jak najbardziej ok.

Niezależnie od tego ile książek swojego autorstwa chcesz wydrukować na pewno zastawiasz się nad tym gdzie wydrukować swoją książkę? Czy wykorzystać do tego domową drukarkę? A jeśli tak, to czy wystarczy połączyć dziurkaczem kolejne karty?

W tym artykule dam Ci pełną odpowiedź na pytanie gdzie możesz wydrukować swoją książkę.

Gdzie wydrukować książkę?


Gdy byłem młodszy i marzyłem o tym, by zostać autorem, poczytnych książek zakładałem, że prosta drukarka umożliwi mi realizację tych marzeń. Jak możesz się domyślić, bardzo szybko się zdziwiłem, że efekty wyglądają po prostu fatalnie, czyli zupełnie nie tak jak chciałem, by wyglądała.

By oszczędzić Ci rozczarowania, mówię od razu – druk książki w domowej drukarce to fatalny pomysł.

Samodzielny druk książki w drukarni z odpowiednim zapleczem – absolutnie nie.

Jeśli masz nieco czasu oraz budżet przeznaczony na profesjonalnie złożenie, oraz wydrukowanie książki samodzielne wydanie będzie dla Ciebie świetnym rozwiązaniem. Z oczywistych względów polecę Ci naszą drukarnię w Rzeszowie (składamy i drukujemy książki w oprawie twardej i miękkiej, na pewno będziemy w stanie Ci pomóc).

Wydrukuj swoją książkę w cyfrowej drukarni


Druk książek nie jest tak łatwy, jak niektórym może się wydawać. Widzą to zwłaszcza rzuceni na głęboką wodę autorzy, którzy chcą samodzielnie sprawić, by ich książka wyglądała rewelacyjnie.

Tymczasem piętrzy się przed nimi masa problemów: spady drukarskie, marginesy, lustrzane odbicie numeracji stron, żywa pagina – żeby wspomnieć tylko o podstawach przygotowania do druku. Prawda jest taka, że nie każda drukarnia jest w stanie poprawnie przygotować i wydrukować książkę, bo wymaga to doświadczenia.

Dlatego, zanim postanowisz, gdzie wydrukujesz swoją książkę, warto porozmawiać z przedstawicielem drukarni i poprosić o zaprezentowanie dotychczasowych realizacji.

Jeśli nie chcesz od razu spotykać się osobiście, warto zadzwonić lub skontaktować się mailowo i dopytać również o wycenę usługi (chcesz wiedzieć, o co dokładnie pytać i co wpływa na finalną wycenę? Sprawdź ile kosztuje wydrukowanie książki.

Oprócz tego, czy dana drukarnia zajmuje się drukiem książek, na Twój wybór powinien wpłynąć również  nakład książki, który planujesz wydać.

Jeśli chcesz wydrukować względnie niski, jednorazowy (lub wielorazowy) nakład najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie cyfrowy druk książki. Jeśli planujesz od razu zlecenie wysokiego nakładu (kilka tysięcy książek lub więcej – chociaż też dużo zależy od samej specyfiki publikacji) to można skontaktować się z drukarnią offsetową.

gdzie wydruk książki

Chcesz wydrukować książkę w Rzeszowie?


ZADZWOŃ LUB NAPISZ

Składamy oraz drukujemy książki dla autorów nie tylko z Rzeszowa, ale i z innych części kraju. Jeśli chcesz zrealizować druk książki i mieszkasz w okolicach Rzeszowa, to zapraszamy Cię do kontaktu oraz do naszego biura, w którym możemy zaprezentować Ci dotychczasowe realizacje oraz pomóc w doborze odpowiedniej specyfikacji.