Jak możesz uszlachetnić kalendarz?

jak uszlachetnić kalendarz

Końcówka roku stoi zwykle pod znakiem kalendarzy. 

Czy chcesz;

a) dopiąć budżety reklamowe, 

b) podarować klientom coś, co będzie świetną i nienachalną reklamą?

Coś, dzięki czemu będziesz mógł niemal bezustannie akcentować swoją obecność w życiu klienta? Coś, co jest na tyle przydatne, by towarzyszyć mu przez cały rok? Coś, co jest na tyle estetyczne, by obdarowany docenił jakość wykonania? 

Jeśli szukasz gadżetu, który spełni te wszystkie wymagania to już nie musisz. Kalendarz na rok 2023, bo o nim mowa, spełnia wszystkie wymagania, które stawiasz przed doskonałym materiałem reklamowym. Co ważne – kalendarz możesz nie tylko zaprojektować według własnych upodobań, ale i dodatkowo uszlachetnić na wiele sposobów. 

W tym artykule pokażę Ci, z jakich uszlachetnień możesz korzystać w wypadku zamówienia różnych kalendarzy.

Dopieść projekt graficzny kalendarza

Na starcie muszę przypomnieć Ci o absolutnej podstawie – świetnym projekcie graficznym. Pod nieco wyświechtaną nazwą kryje się zarówno ciekawa szata graficzna, jak i szczegóły techniczne, które wpływają na ostateczny odbiór gadżetu przez klientów. Jeśli chodzi o projekt graficzny to ciężko generalizować. Dobrą praktyką jest jednak stawianie na autentyczność oraz dobrej jakości zdjęcia (przy czym w tym temacie warto ostatecznie liczyć się z sugestiami grafika).

Co do kwestii technicznych, tyczy się to m.in. odsunięcia kluczowych elementów od linii cięcia, poprawnego przygotowania spadów drukarskich i innych rzeczy, o których czasem zdarza się zapomnieć podczas projektowania. 

Jeśli planujesz umieścić dane firmowe lub część oferty na kalendarzu to pamiętaj, żeby była ona aktualna przez cały czas. Ograniczone czasowo promocje (chyba, że jest to wyraźnie określone w samym kalendarzu przez stworzenie np. produktów miesiąca) nie zbudują zaufania, jeśli okaże się, że mimo umieszczenia na kalendarzu nie są już aktualne. 

Jakie są najpopularniejsze rodzaje kalendarzy?

Liczba rodzajów kalendarzy może, na pierwszy rzut oka, przyprawić o zawrót głowy. Zwłaszcza, jeśli do tej pory to nie Ty zajmowałaś się ich zamówieniami, lub Twoja firma sztywno trzymała się tylko jednego typu kalendarza 2023. Tymczasem wchodząc na stronę drukarni zauważasz kalendarze na zamówienie jednodzielne, trójdzielne, spiralowane, plakatowe, piramidki spiralowane, piramidki z odrywanym kalendarium i masę innych, których ujrzeć się nie spodziewałaś. Wybór potrafi przytłoczyć.

Dlatego z chęcią rozpiszemy Ci popularniejsze opcje, które warto zamówić do swojej firmy.

Kalendarze trójdzielne

Kalendarze trójdzielne są doskonałe w wypadku zarządzania projektowego. Na podkładzie umieszczone są trzy oddzielne kalendaria miesięczne, które pozwolą Ci dokładnie zarządzać wszystkimi dedlajnami. Kalendarze trójdzielne mogą mieć płaską lub wypukłą główkę, którą dodatkowo warto zafoliować (folią mat, połysk lub soft-touch), gdyż dzięki temu osiągniesz wyższą trwałość materiałów (a jak wiadomo, kalendarz powinien być na chodzie przez 12 miesięcy). W wypadku zamówienia kalendarzy trójdzielnych uszlachetnić możemy samą główkę, czyli część na samej górze z własnym zadrukiem. I tak, decydując się na odpowiednie foliowanie (folią matową albo soft touch) możemy dodatkowo uszlachetnić ją lakierem UV lub zastosować jeszcze bardziej ekskluzywne złocenie. 

Kalendarze spiralowane

Kalendarze wieloplanszowe spiralowane składają się (w zależności od wybranego przez Ciebie zadruku) z 7 lub 13 kart (7 – jeśli decydujesz się na druk dwustronny, 13 – dla druku jednostronnego), które zespolone są spiralą z zawieszką. W kalendarzach wieloplanszowych uszlachetnia się przede wszystkim okładkę, choć coraz więcej drukarni decyduje się również na uszlachetnianie środka np lakierem hight gloss. Okładkę powlec można foliami (połysk, mat lub soft, przy czym dla dalszych uszlachetnień konieczny jest wybór jednej z dwóch ostatnich). W przypadku lakierów korzystać możesz m.in. z lakieru UV, lakieru Hight Gloss, złocenia, srebrzenia lub wykorzystania innej folii (np. czerwonej).

Kalendarze piramidka spiralowane

Kalendarze piramidka spiralowane są świetnym i użytecznym gadżetem, który śmiało może stać na biurku Twojego klienta. My zwykle drukujemy wersje miesięczne, z 13 kartami (wraz z okładką), które sprawdzają się najlepiej. Kalendarium wraz z okładką drukujemy najczęściej na papierze o gramaturze 170, który dodatkowo uszlachetniamy folią w połysku, macie lub sof touch. Wybór możliwości uszlachetnień w wypadku tego typu kalendarza nie jest więc zbyt duży, jednak w żadnym razie nie wpływa to na ich użyteczność oraz popularność. 

Kalendarze książkowe na rok 2023 są najbardziej rozbudowaną formą kalendarzy – pomogą Ci dokładnie rozplanować każdy dzień. Są ciekawe również pod kątem personalizacyjnym oraz możliwością dobierania uszlachetnień i papierów. 

Najczęściej znaleźć można kalendarze książkowe 2023 w formatach B5 oraz A5, nieco mniej popularnymi formatami są A4 i A6. Najpopularniejsze pozostają kalendarze dzienne oraz tygodniowe. Kalendarze książkowe najczęściej są szyte nićmi lub spiralowane – dzięki temu świetnie się otwierają i nie utrudniają pisania. 

Okładka kalendarza książkowego może być oklejona materiałem (okleiną introligatorską) lub zadrukowanym arkuszem (podobnie jak książka). Dodatkowo, okładkę kalendarza książkowego można uszlachetnić m.in. przez grawerowanie, hot stamping lub tłoczenie, co doda jej jeszcze bardziej unikatowego charakteru.

Interesuje Cię temat uszlachetnień lub chcesz zamówić kalendarze 2023?


ZADZWOŃ LUB NAPISZ